Valentin Mihăilă a debutat în Serie A! Românul a jucat 15 minute în înfrângerea suferită de Parma în fața lui Torino

Valentin Mihăilă a debutat în Serie A!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 03 ianuarie 2021

Chiar dacă a fost transferat de la CS Universitatea Craiova încă din luna octombrie, Valentin Mihăilă (20 de ani) a debutat la Parma abia duminică, în meciul pierdut împotriva lui Torino, scor 0-3.

Refăcut după accidentarea care i-a dat bătăi de cap în toamnă, Mihăilă a fost inclus în premieră în lot de Fabio Liverani, antrenorul Parmei, și a fost trimis pe teren în minutul 75, când Parma era condusă de Torino cu 1-0.

Torinezii au deschis scorul încă din minutul 8, prin Wilfried Singo. Diferența a fost majorată de Armando Izzo, în minutul 88, urmând ca Armen Gojak să stabilească scorul final în prelungirile partidei. În acest moment, echipa lui Mihăilă se află pe poziția 16 în Serie A, la doar un punct în fața lui Torino (17).