Apariție bizară în Cupa Spaniei » A intrat pe teren cu cel mai ciudat fes posibil

+3 Foto
Razak Brimah / Sursă foto: twitter.com/linares_dptvo

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 06 January 2021

Razak Brimah, goalkeeper-ul lui Linares Deportivo (formație din a treia ligă spaniolă) a lăsat cu gura căscată pe toată lumea, înaintea meciului cu FC Sevilla din Cupa Regelui, pierdut de echipa sa cu 0-2.

Portarul ghanez de 33 de ani, trecut la un moment dat pe la Betis Sevilla, și-a făcut apariția pe teren purtând un fes în formă de cap de ren, pe care a dat-o însă jos la fluierul de start al partidei, scriu jurnaliștii de la Marca

Frigul pare să fi fost factorul care l-a determinat pe Razak Brimah să-și facă o astfel de intrare pe gazon. La ora meciului nu au fost mai mult de trei grade.

+3 Foto
Razak Brimah

Cu Razak Brimah în poartă, Linares Deportivo nu s-a făcut de râs în fața Sevillei. Andaluzii au deschis scorul abia în prelungirile primei reprize, cel de-al doilea gol venind după pauză, în urma unui autogol nefericit.

VIDEO Ionuț Chirilă explică de ce Messi nu are rezultate la națională + de ce Ibrahimovic nu s-a impus la Barcelona