S-a încheiat amicalul dintre CFR Cluj și Gaz Metan Mediaș » Campioana n-a putut să treacă de echipa lui Jorge Costa

+2 Foto
CFR Cluj - Gaz Metan 1-1 / Sursă foto: Facebook CFR Cluj

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 07 ianuarie 2021

CFR Cluj și Gaz Metan Mediaș au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul amical disputat astăzi la Cluj. A fost primul test de verificare al campioanei în 2021.

La două luni după ce s-au întâlnit într-un meci cu cântec din Liga 1, câștigat de medieșeni cu 2-1 în urma unor grave greșeli de arbitraj, cele două formații s-au revăzut astăzi, într-un meci amical.

CFR Cluj - Gaz Metan 1-1, în primul amical al campioanei din 2021

Echipa lui Edward Iordănescu n-a putut nici de data aceasta s-o învingă pe Gaz Metan. „Feroviarii” au deschis scorul în minutul 56, prin Michael Pereira, însă medieșenii au egalat cu un minut înainte de final, grație reușitei lui Sergiu Ciocan.

+2 Foto
  • Sursă foto: CFR Cluj - Gaz Metan 1-1 / Sursă foto: Facebook CFR Cluj, Facebook Gaz Metan Mediaș

CFR Cluj debutează în 2021 contra Academicii Clinceni, în timp ce Gaz Metan Mediaș va primi vizita lui FC Voluntari.

Jorge Costa despre Mario Camora și naționala României: „Cred că în viitor veți avea o națională foarte bună”