FC Sevilla - Real Sociedad 3-2. Meci nebun în La Liga: 4 goluri în primele 14 minute și un autogol caraghios

FC Sevilla - Real Sociedad / Captură Twitter

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 09 January 2021

FC Sevilla - Real Sociedad, primul meci al zilei din La Liga, a avut parte de o primă repriză extrem de atractivă: în primele 14 minute ale partidei, se marcaseră deja patru goluri! După 2-2 la pauză, andaluzii s-au impus în final cu 3-2.

Andaluzii au deschis scorul în minutul 4, prin En Nesyri. Doar un minut mai târziu, Sociedad a egalat după o fază confuză, încheiată cu un autogol caraghios al lui Diego Carlos.

Același En Nesyri a dus-o pe FC Sevilla în avantaj în minutul 7, însă avantajul gazdelor n-a durat nici de data aceasta foarte mult. În minutul 14, Isak a înscris pentru Sociedad, stabilind un scor neverosimil după doar un sfert de oră. În final, gruparea lui Julen Lopetegui a câștigat cu 3-2, golul victoriei fiind reușit tot de En Nesyri, de departe omul meciului.