Liga 3

Steaua și-a stabilit primele amicale pentru perioada de pregătire » Adversari din Liga a 2-a pentru clubul din Ghencea

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 11 ianuarie 2021

CSA Steaua București se va reuni pe 18 ianuarie pentru pregătirea returului din Liga a 3-a, iar trupa antrenată de Daniel Oprița și-a fixat primele partide amicale, care se vor desfășura în Complexul Sportiv „Ghencea”.

Steaua București își dorește accederea în Liga a 2-a, iar roș-albaștrii și-au stabilit primele amicale din pauza competițională. Primul adversar este Universiatea Cluj, un nume de tradiție din fotbalul românesc, care în acest moment se află pe locul 6 din Liga a 2-a, ultima poziție care asigură calificarea în play-off-ul pentru promovare.

Pe lângă Universitatea Cluj, formația lui Daniel Oprița va mai juca cu Sporting Roșiori, Gloria Buzău și CSM Alexandria. Meciurile vor fi transmise de canalul oficial de Youtube al clubului, Steaua TV.

Programul partidelor amicale:

• 28 ianuarie: Steaua București - Universitatea Cluj
  • 06 Februarie: Steaua București - Sporting Roșiori
  • 12 Februarie: Steaua București - Gloria Buzău
  • 6 Martie: Steaua București - Alexandria

CSA Steaua, duel cu FCSB 2 în primul meci oficial

Primul meci oficial pentru CSA Steaua va fi cu FCSB 2, în a doua etapă din returul Ligii a 3-a. Partida se va disputa pe 13 martie în Complexul Sportiv „Ghencea”. În tur, elevii lui Daniel Oprița s-au impus la limită, scor 2-1, după golul marcat de Andrei Antohi în ultimele minute ale meciului.

FCSB 2 - CSA Steaua 1-2 FOTO AS47

Locul 1este poziția ocupată de CSA Steaua în Seria a 4-a a Ligii a 3-a, la două puncte distanță de FCSB 2