Hermannstadt - Dinamo 0-2. VIDEO „Câinii” au orgoliu de play-off! Cum arată clasamentul ACUM

+43 Foto
Hermannstadt - Dinamo 0-2 FOTO: fcdinamo.ro

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 13 January 2021

Dinamo a câștigat deplasarea cu Hermannstadt, scor 2-0 (Fabbrini 29, Nemec 32). „Câinii” încep cu dreptul anul 2021, în ciuda problemelor financiare.

Dinamo a rezolvat meciul de la Mediaș în doar 3 minute. Diego Fabbrini, ca și plecat la CFR Cluj, vrea să rămână cu o amintire frumoasă în memoria fanilor. A marcat în minutul 29, cu un șut din interiorul careului. Adam Nemec, unul dintre străinii care nu s-au grăbit să plece din Ștefan cel Mare, a stabilit scorul final în minutul 32.

Dinamo, victorie cu Hermannstadt, în primul meci din 2021

Cu această victorie, Dinamo ajunge la 19 puncte și urcă pe locul 8 în Liga 1. Pozițiile de play-off sunt la doar 2 lungimi distanță. Hermannstadt pierde al treilea meci consecutive și e antepenultima, cu 15 puncte.

Clasament Liga 1:

+43 Foto

Hermannstadt - Dinamo 0-2

Hermannstadt - Dinamo: echipe de start:

Hermannstadt: Figueiredo - Al. Vodă, I. Stoica, Viera, Opruț - P. Petrescu, Dâlbea, Addae - Mayoral, Karanovic, Joalisson
Rezerve: I. Pop - Al. Mățel, Sîntean, Buzan, Al Hassan, R. Pires, C. Popescu, Aralica, Scarlatache
Antrenor: Ruben Albes

Dinamo: M. Eșanu - Sorescu, Bejan, Ehmann, A. Radu - Răuță, V. Achim, P. Anton - D. Fabbrini, A. Nemec, A. Bani
Rezerve: Al. Mitrovic - C. Stan, J. Gol, G. Crețu, V. Borcea, A. Mihaiu, Blejdea, C. Măgureanu
Antrenor: Ionel Gane

Stadion: „Municipal" - Mediaș
Arbitru: Adrian Cojocaru / A1: Valentin Avram; A2: Marius Badea