FOTO. Imaginile începutului de an » Câte echipe vezi pe teren?

+7 Foto
Meciul Istanbul Bașakșehir - Sivasspor 1-1, din runda #19 a campionatului Turciei, a oferit imagini cu adevărat inedite.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 16 January 2021

Meciul Bașakșehir - Sivasspor 1-1, din runda #19 a campionatului Turciei, a oferit imagini cu adevărat inedite.

Sivasspor a ales un echipament complet alb pentru deplasarea de la Istanbul, care s-a dovedit a fi neinspirat. În timpul partidei a început să ningă abundent, astfel s-a așezat un strat considerabil de zăpadă pe gazon.

Prin urmare, de la televizor, fotbaliștii oaspeților nu au mai fost vizibili în toate cadrele . Cel mai probabil, la nivelul terenului nu au existat probleme pentru jucători să-și identifice colegii.

FOTO. Cadre inedite din campionatul Turciei

Bașakșehir și Sivasspor și-au împărțit punctele în confruntarea de pe arena „Fatih Terim”. Aleksic a deschis scorul pentru campioana en-titre din Turcia în minutul 38, iar Arslan a egalat până la finalul primei reprize. În actul secund, nu s-a mai înscris, iar singura vedetă a fost ninsoarea.