Astra - Craiova 1-1. Dan Nistor, nervos după ce a fost schimbat de Papură! Reacția mijlocașului

+11 Foto
Astra - Craiova 1-1. Dan Nistor (32 de ani, mijlocaș central) nu a reacționat tocmai bine în minutul 83, când antrenorul Corneliu Papură a decis să-l schimbe cu Mihai Căpățînă.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 18 ianuarie 2021

Nistor, vizibil deranjat de hotărârea antrenorului său, s-a dus direct la cabine, nu înainte de a arunca o mănușă înspre banca tehnică.

Nistor a pasat decisiv la reușita lui Cicâldău din prelungirile primei reprize.

Craiova ajunge la 4 meciuri fără victorie în Liga 1 (3 egaluri și o înfrângere), oltenii fiind la 3 puncte de liderul FCSB, care are și un meci mai puțin jucat.