Viitorul - FCSB. Concluziile lui Ilie Dumitrescu, la pauză: „Coman să-și vadă de joc!” + cine l-a dezamăgit

Ilie Dumitrescu a tras concluzii după prima repriză a meciului Viitorului - FCSB. La pauză, dobrogenii conduc cu 1-0.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marți, 19 ianuarie 2021

Ilie Dumitrescu a tras concluziile după prima repriză a meciului Viitorul - FCSB. La pauză, dobrogenii conduc cu 1-0.

Viitorul - FCSB. Concluziile lui Ilie Dumitrescu, la pauză

„FCSB a controlat jocul, a evoluat combinativ, rapid, și-a creat și câteva situații de gol. Întâlnește un adversar care are o lecție foarte clară, cedează deliberat terenul.

Îi e greu lui FCSB. Am văzut un aport scăzut al celor doi fundași laterali, Radunovic și Ovidiu Popescu. Uite că sunt și meciuri când ai nevoie de număr 9. Coman să lase dialogul cu arbitrul și să-și vadă de joc”, a declarat Dumitresu în emisiunea „Digi Sport Special”.

La final, meciul s-a încheiat la egalitate: Viitorul - FCSB 2-2.