FCSB - FC VOLUNTARI 2-1. VIDEO Dennis Man și Florin Tănase, din nou protagoniști! Clasamentul ACUM

+16 Foto
FCSB și FC Voluntari se întâlnesc în etapa #18 din Liga 1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 22 January 2021

FCSB a câștigat meciul cu FC Voluntari, scor 2-1 (Man 37, Fl. Tănase 70 / Betancor 90+3), și e sigură că își va păstra poziția de lider și la finalul etapei cu numărul 18 din Liga 1.

Bogdan Andone nu a reușit să își încurce fosta echipă. FC Voluntari a fost sufocată încă din start. Deschiderea scorului a venit în minutul 37. Dennis Man a șutat plasat, din 10 metri, după o incursiune reușită a lui Răzvan Oaidă.

Dennis Man și Florin Tănase, protagoniști în FCSB - FC Voluntari

Florin Tănase a făcut 2-0 în minutul 70, dintr-o lovitură de pedeapsă scoasă tot de el. Dennis Man, golgeterul campionatului, cu 14 goluri, a încercat să îl înduplece și să execute penalty-ul, dar nu a reușit. Tănase ajunge și el la cota 13 reușite. Oaspeții și-au salvat onoarea la ultima fază, tot dintr-un penalty. Spaniolul Jefté Betancor a fost responsabil.

Clasament Liga 1:

Dennis Man și Florin Tănase, protagoniști în FCSB - Voluntari

FCSB - FC Voluntari 2-1

FCSB - FC Voluntari, echipele de start:

FCSB: A. Vlad - Ov. Popescu, I. Cristea, G. Miron, Radunovic - Oaidă, Ad. Șut, Fl. Tănase - D. Man, Fl. Coman, Oc. Popescu
Rezerve: Straton - V. Crețu, G. Simion, Soiledis, Vînă, Buziuc, Perianu, D. Olaru, G. Fulga
Antrenor: Toni Petrea

Voluntari: Lavin - C. Costin, Fl. Achim, Armaș, Briceag - Ricardinho, Borțoneanu, A. Ivanov - Mailat, Al. Stoica, Marcelo Lopez
Rezerve: Rîmniceanu, Al. Vlad, Balaur, I. Gheorghe, Droppa, Angelov, Betancor, Al. Ilie, Helder Tavares
 Antrenor: Bogdan Andone

Stadion: Arena Națională (fără spectatori)
Arbitru: Florin Andrei / A1: Marius Mihai Marica / A2: George Florin Neacșu / Observator: Alexandru Deaconu