Poli Iași - UTA 1-2. VIDEO Arădenii întorc incredibil, cu două goluri marcate în prelungiri! Clasamentul ACUM

UTA s-a impus în deplasarea de la Iași, scor 2-1, cu două reușite venite în minutele de prelungire.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 27 ianuarie 2021

Poli Iași părea să scape de ultima poziție din Liga 1. A condus din minutul 9, când Dylan Flores înscria din pasa lui Djuranovic, care a profitat de o neatenție a lui Vorobjovas. Meciul decurgea în favoarea lui Daniel Pancu, până în prelungirile reprizei secunde. Fundașul central Erico a egalat în al doilea minut al timpului suplimentar, cu o lovitură de cap. Rezultatul final a fost stabilit la acțiunea imediat următoare, de Ciprian Rus, fotbalist care marcase și în meciul tur.

Poli Iași, ultima în Liga 1, după eșecul cu UTA

Poli Iași ajunge la 3 înfrângeri consecutive în Liga 1 și ocupă ultima poziție, cu doar 15 puncte strânse în primele 19 meciuri. UTA urcă până pe poziția a 9-a, cu 24 de puncte. E la 3 lungimi de play-off.