UTA - Dinamo 0-1. De ce a spus Gane: „N-avea rost să ieșim să dominăm în repriza a doua”

+36 Foto
Jerry Gane, 49 de ani, antrenorul lui Dinamo, a tras concluziile după a doua victorie la rând a „câinilor” din Liga 1, 1-0 cu UTA.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 31 ianuarie 2021

„Am mai avut două ocazii după ce am deschis rapid scorul din penalty. Ne-am apărat foarte bine în partea a doua, cu toate că ei au pus presiune pe noi.

A fost foarte greu să joci pe un așa gazon! N-avea rost să ieșim să dominăm în repriza a doua pe un asemenea teren, nu puteam construi. Iar când le lași spații celor de la UTA, te prind pe contraatac. Cei care au intrat azi au muncit și au făcut o treabă foarte bună, îi felicit”, a declarat Gane la Digi Sport.

Urmează derby-ul cu FCSB. Avem 3 zile să ne recuperăm pentru a face un meci bun
Jerry Gane, antrenor Dinamo

Le mulțumim fanilor pentru tot ceea ce fac. Fără ei, era foarte, foarte greu în acest moment

Cele mai tari imagini din meciul UTA - Dinamo 0-1

+36 Foto

A doua victorie consecutivă îi aduce pe „câini” la 3 puncte de primul loc de play-off. Dinamo are un moral excelent pentru derby-ul cu FCSB (miercuri, 3 februarie, ora 20:45). UTA se deplasează la Clinceni, joi (ora 15:00), pentru confruntarea cu Academica.