CFR Cluj - Viitorul. Pufi, ce-ai făcut? Gafă uriașă a goalkeeper-ului la golul egalizator

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 04 februarie 2021

CFR Cluj a risipit imediat după pauză avantajul pe care și-l procurase în prima repriză a partidei cu Viitorul. Oaspeții au egalat în minutul 52, prin Alin Dobrosavlevici, după o gravă eroare a portarului Cristian Bălgrădean. Campioana a fost salvată în prelungiri de Hoban

Cel poreclit „Pufi” a ieșit din poartă pentru a reține o centrare modestă trimisă de Cosmin Matei, doar că a scăpat inexplicabil mingea, care a ricoșat la Dobrosavlevici. Fundașul Viitorului a îndeplinit o simplă formalitate și a restabilit egalitatea în „Gruia”.

Bălgrădean a revenit în poarta „feroviarilor” în această seară, după trei etape în care a fost ținut pe tușă de accidentarea suferită pe 17 ianuarie, în meciul cu Sepsi, 1-0.

După victoria lui FCSB cu Dinamo, 1-0, CFR trebuia să câștige pentru a reface diferența de un punct față de lider. Victoria a venit în al treilea minut al prelungirilor, când „veteranul” Ovidiu Hoban a înscris după o fază care nu anunța nimic.