Stranieri

Alanyaspor - Rizespor 2-1. Înfrângere dramatică pentru echipa antrenată de Marius Șumudică

Alanyaspor - Rizespor 2-1. Înfrângere dramatică pentru echipa antrenată de Șumudică

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 06 februarie 2021

Rizespor, formația antrenată de Marius Șumudică (49 de ani), a fost învinsă în prelungirile partidei de Alanyaspor, scor 1-2, în etapa #24 din campionatul Turciei.

După ce, în turul campionatului, partida dintre cele două echipe s-a încheiat 1-1, Alanyaspor a reușit acum victoria în fața lui Rizespor, în retur (2-1). Echipa lui Marius Șumudică a deschis scorul în minutul 25, prin reușita lui Montassar Talbi, dar Alanyaspor a egalat după doar 7 minute, după un penalty executat de Adam Bareiro.

Scorul final a fost stabilit în prelungirile partidei de Pektemek, iar Rizespor rămâne pe poziția 12 în clasamentul primului eșalon din Turcia, la 5 puncte de primul loc retrogradabil.

VIDEO Alanyaspor - Rizespor 0-1, gol Talbi

VIDEO Alanyaspor - Rizespor 1-1, gol Bareiro

VIDEO Alanyaspor - Rizespor 2-1, Gol Pektemek

Alanyaspor - Rizespor 2-1

• Au marcat: Bareiro 32, Pektemek 90+5 / Talbi 25

VIDEO. Dumitru Dragomir îl ridică în slăvi pe Șumudică: „A știut ce face!”