FCSB - Clinceni. Gigi Becali a rezistat un singur meci » 3 schimbări la pauză: Florinel Coman, pedepsit!

La pauza meciului dintre FCSB și Clinceni, Toni Petrea, antrenorul roș-albaștrilor, a efectuat nu mai puțin de 3 schimbări!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 07 February 2021

FCSB n-a făcut schimbări la pauză în derby-ul cu Dinamo, 1-0, însă „minunea” a ținut un singur meci. După primele 45 de minute cu Clinceni, „roș-albaștrii” au efectuat TREI modificări în primul „11”.

Cea mai surprinzătoare înlocuire a fost a nou-venitului Denis Haruț, folosit stoper în această seară. Deși nu a ieșit în evidență în mod negativ, fotbalistul venit de la FC Botoșani în urmă cu două zile nu a mai prins actul secund în teren, fiind înlocuit cu Iulian Cristea, titularul obișnuit de până acum al lui FCSB în centrul defensivei, alături de Miron.

De asemenea, au fost taxate și evoluțiile modeste din ultima vreme ale lui Florinel Coman. Lipsit de incisivitate și cu Academica, extrema roș-albaștrilor a fost înlocuită cu Ante Vukusic după 45 de minute. În fine, nici Gabi Simion nu a mai revenit de la cabine. În locul său a intrat Perianu.

Ilie Poenaru, antrenor lui Clinceni, a efectuat o singură modificare la pauză: Dumitriu în locul lui Moulin.

1 mecifără schimbări la pauză are FCSB în acest sezon, victoria de runda trecută cu Dinamo, scor 1-0