Stranieri

Claudiu Keșeru, încă un gol pentru Ludogoreț! Echipa românilor, în „optimile” Cupei Bulgariei

Claudiu Keșeru (34 de ani, atacant) a marcat ultimul gol al meciului Svoge - Ludogoreț 1-3, din „16”-imile Cupei Bulgariei.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 11 februarie 2021

Fotbalistul român a punctat în minutul 60 pentru oaspeți, profitând de intervenția nefericită a portarului advers. Șutul lui Despodov a fost respins în fața, iar Keșeru a avut de îndeplinit o misiune ușoară, din câțiva metri.

Claudiu Keșeru, încă un gol pentru Ludogoreț

Dintre românii de la Ludogoreț, doar Keșeru a fost titular (schimbat în minutul 77). Moți, Keșeru și Grigore vor da piept în „optimile” Cupei cu Tsarsko Selo. Duelul se va disputa în data de 3 martie.

10 goluriși 5 pase devisive a reușit Keșeru pentru Ludogoreț în acest sezon, în 22 de meciuri oficiale