Echipa lui Gâlcă, egal în Cupa Danemarcei » Când se joacă meciul decisiv pentru semifinale

Vejle, echipa antrenată de Costel Gâlcă (48 de ani), a remizat, scor 0-0 cu Randers, în meciul tur din sferturile de finală ale Cupei Danemarcei.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 11 februarie 2021

În confruntarea de pe teren propriu, elevii lui Gâlcă nu au găsit drumul spre gol, deși aveau un moral bun, duminică reușind prima victoria după ceva mai bine de 3 luni, 1-0 în campionat cu Sonderjyske.

Vejle, echipa antrenată de Costel Gâlcă, egal în Cupa Danemarcei

Astfel, în deplasarea de la Randers (10 martie), gazdele, ocupantele poziției a 5-a în clasament, vor porni cu a doua șansă la calificare, întrucât orice egal cu goluri îi califică pe jucătorii lui Gâlcă în semifinale.

9este locul ocupat de Vejle în campionat. Doar 3 echipe sunt sub trupa lui Gâlcă