FOTO Alexandru Cicâldău și Nicușor Bancu, ratări incredibile la aceeași fază! Mingea s-a plimbat pe linia porții

+4 Foto
Alexandru Cicâldău (23 de ani) și Nicușor Bancu (28 de ani) au ratat ocazii rarisime în prima repriză a disputei dintre CS Universitatea Craiova și FC Hermannstadt, la scorul de 0-0.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 19 februarie 2021

Alexandru Cicâldău (23 de ani) și Nicușor Bancu (28 de ani) au ratat ocazii rarisime în prima repriză a disputei dintre CS Universitatea Craiova și FC Hermannstadt, scor 1-0.

În minutul 16, la scorul de 0-0, Cicâldău a plecat de la limita ofsaidului, a preluat pe piept și a șutat din întoarcere, cu piciorul drept. Figueiredo a deviat subtil mingea, suficient cât să lovească bara laterală. Efectul căpătat a făcut ca balonul se se plimbe pe linie, apoi să atingă și celălalt stâlp. Nicușor Bancu, aflat aproape de fază, a fost prins pe picior greșit și nu a putut să împingă mingea.

Cicâldău s-a revanșat în Craiova - Hermannstadt

În minutul 32, Alexandru Cicâldău și-a luat revanșa. A profitat de un zid prost plasat și a înscris dintr-o lovitură liberă, de la marginea careului de 16 metri, lateral dreapta.