Becali și-a umilit favoritul! Ce s-a întâmplat în timpul meciului FCSB - Chindia

Alexandru Buziuc (26 de ani, atacant), introdus la pauza meciului FCSB - Chindia, scor 1-0, nu a prins finalul jocului de pe Arena Națională.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 20 February 2021

După primele 45 de minute, roș-albaștrii au simțit nevoia unui atacant în plan ofensiv. Astfel, Petrea l-a schimbat pe Oaidă și l-a introdus în teren pe Buziuc.

Coman, folosit la început „9 fals” a revenit pe poziția preferată, aceea de extremă stânga. Doar că fotbalistul transferat vara trecută de la Academica Clinceni nu a îmbunătățit cu nimic jocul echipei sale.

În consecință, în minutul 79, Buziuc a fost înlocuit cu Vukusic. Cel mai probabil la indicația finanțatorului Gigi Becali, același om care a insistat pentru aducerea sa în august 2020.

„Buziuc e pariul meu, eu l-am luat”, declara Becali la începutul sezonului.

18 partidea bifat Buziuc la FCSB în acest sezon. N-a reușit niciun gol!