Academica Clinceni - Astra 1-1. VIDEO + FOTO Ilfovenii păstrează avans în lupta pentru play-off, datorită golului senzațional marcat de Adi Popa

+18 Foto
CLINCENI - ASTRA, liveTEXT pe GSP.ro

Articol de Cristi Preda (foto)  —  Saturday, 27 February 2021

Academica Clinceni și Astra Giurgiu au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 25 din Liga 1.

Disputa de la Clinceni s-a disputat pe un gazon îngrozitor, care a pus evidente dificultăți jucătorilor celor două echipe. Scorul a fost deschis în minutul 43, când Adi Popa a șutat senzațional, din voleu, de la 16 metri. Golul egalizator a purtat semnătura lui Sulejman Krpic, în minutul 69, după o pasă de geniu a lui Răduț.

Clinceni, pe loc de play-off în Liga 1

Academica rămâne pe locul 6, unul care asigură accederea în play-off, dar avansul față de urmăritoare este mic. UTA a ajuns la 3 lungimi în spate. Astra este pe 10, cu 29 de puncte.

Clasament Liga 1:

Clinceni - Astra 1-1

Clinceni - Astra, echipele de start

CLINCENI: Vâlceanu - F. Achim, Gardoș, Patriche, Pîrvulescu - Cordea, Cascini, Cebotaru, A. Popa - Chunchucov, Longher
REZERVE: Ureche, Bilali, Moulin, Chandarov, Rusescu, Cr. Tănase, Ventura, Dobrescu, Andronic
ANTRENOR: Ilie Poenaru

ASTRA: Lazar - Raspopovic, Găman, Graovac, Bruno - Pahonțu, Kane, Crepulja - Stahl, Montini, V. Gheorghe
REZERVE: Popa, Canadija, De Sousa, Wutrich, Jovanovic, Lamanje, Răduț, Merloi, Krpic
ANTRENOR: Eugen Neagoe

Stadion: Clinceni Arena
Arbitru: Fesnic Horatiu Mircea (Cluj-Napoca) / Asistenți: Cerei Alexandru (Cluj-Napoca) și Tunyogi Ferencz (Zalău)