VIDEO » Voleu cu călcâiul! Ai mai văzut un astfel de gol? Reușită senzațională în Anglia!

Elisha Sam (23 de ani, atacant) a reușit sâmbătă un supergol pentru Notts County, în „sferturile” de finală ale FA Trophy, 3-1 cu Oxford City.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 28 februarie 2021

În minutul 73, la scorul de 1-1, belgianul a reluat imparabil, din întoarcere, cu călcâiul! Reușita, asemănătoare unui voleu, va intra fără îndoială pe lista premiului FIFA Pușkaș.

VIDEO. Execuția genială reușită de Elisha Sam în meciul Notts County - Oxford City 3-1

Același Sam izbutise și primul gol al întâlnirii. FA Trophy este o competiție din Marea Britanie disputată între cluburi semi-profesioniste. Anul înființării: 1969.

300.000 de euroeste cota de piață a lui Sam, conform Transfermarkt. Evoluează din august 2020 la Notts, în liga a 5-a engleză