VIDEO Răzvan Oaidă a cedat nervos în FC Botoșani - FCSB! Ce a putut să strige

+35 Foto
Răzvan Oaidă, FCSB // foto: captură YouTube @ Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 01 martie 2021

Răzvan Oaidă (22 de ani) a cedat nervos în minutul 87 al meciului dintre FC Botoșani și FCSB, câștigat de „roș-albaștri” cu 2-0.

Din dorința de a impresiona, Oaidă a luat o acțiune pe cont propriu spre finalul partidei de la Botoșani. Mijlocașul oaspeților a încercat să îl depășească pe Patache în flancul stâng, dar a ieșit cu mingea în afara terenului. Asta deși avea posibilitatea de a pasa la Risto Radunovic, Florin Tănase sau Ante Vukusic.

Răzvan Oaidă, furios în FC Botoșani - FCSB

Oaidă a fost apostrofat, aparent din direcția băncii tehnice, moment în care a avut un derapaj. „Taci, bă! Ce p*** mea vrei?”, a strigat fotbalistul spre marginea terenului.

Introdus pe teren în minutul 72, Răzvan Oaidă a primit nota 5 în Gazeta Sporturilor de astăzi pentru prestația avută.

12 meciuria adunat Oaidă în acest sezon la FCSB. Nu a înscris, dar are o pasă de gol

VIDEO. Valeriu Iftime și-a distrus propriul fotbalist, după eșecul cu FCSB: „Face multă figurație! Nu mai e al meu”