Cupa Romaniei

VIDEO + FOTO U Cluj - Viitorul Pandurii, scăpat complet de sub control de arbitrul Andrei Antonie! Deciziile care au dinamitat finalul

Partida dintre U Cluj și Viitorul Pandurii Tg. Jiu a avut un final extrem de tensionat. În minutul 74, la scorul de 1-1, Srdjan Luchin a văzut cartonașul roșu, la o fază în care clujenii au cerut penalty.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 03 martie 2021

„Centralul” Andrei Antonie a scăpat complet de sub control finalul sfertului de finală din Cupa României, dintre divizionarele secunde U Cluj și Viitorul Pandurii. „Studenții” ar fi trebuit să primească o lovitură de la 11 metri în minutul 73, când Alin Buleică și-a lovit adversarul cu cotul în cap. Decizia a fost fault în atac, lucru care i-a enervat la culme pe clujeni.

U Cluj - Viitorul Pandurii, meci scăpat de sub control

A urmat o încăierare generală, în urma căreia Srdjan Luchin a văzut direct cartonașul roșu. Fostul fundaș central al lui Dinamo sau FCSB l-a lovit cu capul în figură pe Alex Băican. Fotbalistul oaspeților a sângerat și a avut nevoie de îngrijirile medicilor de pe ambulanță.

Ambulanța a venit la marginea terenului pentru a-i acorda îngrijiri medicale lui Băican / FOTO: Captură @TV telekom Sport