Stranieri

FOTO Răzvan Marin, contribuție importantă la victoria care o scoate pe Cagliari de pe locurile retrogradabile!

+9 Foto
Răzvan Marin (24 de ani) a centrat decisiv la golul lui Cagliari din victoria cu Bologna, scor 1-0.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 03 martie 2021

Răzvan Marin (24 de ani) a centrat la golul lui Cagliari din victoria cu Bologna, scor 1-0.

Răzvan Marin a devenit unul dintre liderii lui Cagliari. Internaționalul român își asumă executarea de faze fixe și este un dirijor la centrul terenului. Astăzi a centrat la unicul gol al victoriei cu Bologna, marcat de Daniele Rugani, cu o lovitură de cap, în minutul 19.

Cagliari părăsește locurile retrogradabile din Serie A

Bologna a preluat inițiativa în partea secundă, dar sarzii au rezistat. Marin a depus un efort consistent și a fost înlocuit în minutul 79, cu Alessandro Deiola.

Cagliari a obținut a doua victorie consecutivă în Serie A și părăsește pentru moment locurile retrogradabile. E pe 17, cu 21 de puncte, unul peste Torino și 6 peste Parma lui Man și Mihăilă.