Stranieri

Man și Mihăilă, evoluții apreciate în Parma - Inter! Ce note au primit + la ce capitole a fost mai bun Man

+16 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 05 martie 2021

Parma a pierdut pe teren propriu, 1-2 cu liderul Inter, într-un meci din etapa a 25-a din Serie A. Dennis Man și Valentin Mihăilă au jucat câte o repriză.

Pentru gazde, Dennis Man a fost titular, însă antrenorul Roberto  D'Aversa l-a schimbat la pauză, cu Valentin Mihăilă. Jucătorul plecat de la FCSB s-a lovit dur de un adversar, în minutul 27, dar a continuat să joace până la pauză, deşi era vizibil „şifonat”.

În cele 45 de minute jucate, Man și Mihăilă au avut prestații asemănătoare, fostul jucător de la FCSB având însă mai multă precizie a paselor și fiind mai implicat în joc.

Site-ul sofascore i-a acordat o notă puțin mai mare lui Dennis Man, 6,7, față de 6,6 cât a luat Mihăilă.

Rezumatul video al meciului Parma - Inter 1-2