Managerul Gigi » 3 posturi modificate dintr-o lovitură! Schimbare surprinzătoare la FCSB

În minutul 37 al meciului FCSB - Gaz Metan, la scorul de 0-0, roș-albaștrii au efectuat o modificare surprinzatoare și au schimbat astfel radical modulul de joc.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 07 March 2021

În minutul 37 al meciului FCSB - Gaz Metan, la scorul de 0-0, roș-albaștrii au efectuat o modificare surprinzatoare și au schimbat astfel modulul de joc.

Interul Răzvan Oaidă a fost înlocuit cu atacantul Ante Vukusic, cel mai probabil la indicația patronului FCSB. Întrucât Oaidă nu a evoluat catastrofal, e posibil ca Becali să fi fost deranjat de prestația slabă a echipei per ansamblu. Gaz Metan a ratat 3 situații clare de gol în prima repriză, prin Sarr ('13, '15) și Chamed ('34).

3 posturi schimbate la FCSB după schimbare

Cert este că formula lui Petrea a avut de suferit, nu mai puțin de 3 fotbaliști fiind nevoiți să-și schimbe pozițiile inițiale.

JUCĂTORPOZIȚIA PE CARE A ÎNCEPUT PARTIDAUNDE A JUCAT DUPĂ INTRAREA LUI VUKUSIC ('37)