FOTO+VIDEO » FC Voluntari - Dinamo 1-1 » Gane, pe făraș?! „Câinii” rămân pe loc de baraj, după un nou pas greșit! Clasamentul ACUM

+13 Foto
FC Voluntari și Dinamo au remizat, scor 1-1, în ultimul duel al rundei #26 din Liga 1.

Articol de Raed Krishan (foto)  —  luni, 08 martie 2021

Steliano Filip a deschis scorul la Voluntari cu o superexecuție, „exterior" din prima ('19), după o centrare trimisă de Sorescu. Cu această ocazie, Dinamo a regăsit bucuria golului. Nu mai marcase în Liga 1 de 460 de minute.

Gazdele au egalat în debutul reprizei secunde ('52), în urma combinației superbe reușite de Betancor și Ivanov, finalizată elegant de atacantul spaniol.

FC Voluntari nu a încheiat partida în efectiv complet. Antoni Ivanov, mijlocașul central al ilfovenilor, a fost eliminat în minutul 60 pentru un gest violent: l-a luat de gât pe Steliano Filip și l-a împins!

+13 Foto
FC Voluntari - Dinamo (foto: Raed Krishan/GSP)

FC Voluntari - Dinamo 1-1. Jerry Gane, pe făraș?

Acest egal i-ar putea fi fatal lui Gane, așa cum a anunțat astăzi GSP.ro. Situația lui Jerry este la limită. Capitalul său de imagine s-a năruit, mulți fani au ajuns să-i ceară demisia în mediul online, chiar și cei din DDB au transmis că analizează situația.

FC Voluntari și Dinamo rămân în continuare pe cele două locuri de baraj în Liga 1.