Dinamo a pierdut un om de bază în prima repriză a meciului cu Voluntari! Cum arată lista indisponibililor

+13 Foto
Dinamo l-a pierdut pe Alexandru Răuță (28 de ani) în prima repriză a meciului cu FC Voluntari, la scorul de 1-0 pentru „câini”.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 08 martie 2021

În minutul 39 al disputei dintre FC Voluntari și Dinamo, închizătorul Alexandru Răuță (28 de ani) a acuzat probleme musculare. Ionel Gane a făcut o modificare post pe post și l-a introdus pe Vlad Achim.

Listă lungă de accidentări la Dinamo

Ionel Gane va avea probleme serioase în alcătuirea echipei de start în etapa următoare, contra lui FC Argeș. Atacanții Adam Nemec și Andrei Blejdea au accidentări de lungă durată, iar polonezul Janusz Gol a mers în Polonia, pentru a-și trata o pubalgie mai veche.