Steliano Filip, dezamăgit: „Nu a ajutat cu nimic golul meu, mai bine eram cel mai slab de pe teren!”

+13 Foto
FC Voluntari și Dinamo au remizat, scor 1-1, în ultimul duel al rundei #26 din Liga 1. Steliano Filip (26 de ani, fundaș stânga) nu e mulțumit de rezultatul obținut.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 08 martie 2021

„Nu ne ajută cu nimic acest egal. Din păcate, nu am ştiut să ţinem de rezultat. Am avut 1-0, am controlat jocul, dar degeaba.

Nu pot spune că a fost cel mai frumos gol marcat de mine. Dacă obţineam victoria, era cel mai frumos. Preferam să nu marchez, preferam să fiu cel mai slab de pe teren și să câştigăm. Avem nevoie de puncte, nu de goluri frumoase.

Cu Ivanov a fost o dispută, eu am dat în minge, a urlat, i-am spus ce am făcut, s-a ridicat și m-a luat de gât, atât”, a declarat Filip la Telekom Sport.

Voluntari - Dinamo 1-1. Steliano Filip, în centrul atenției

Vasile Maftei, după FC Voluntari - Dinamo 1-1: „Am jucat mai bine în 10 oameni”

Cred că e un punct câștigat. Am fi putut să marcăm și golul doi, am avut câteva contraatacuri periculoase, dar lipsa de concentrare la finalizare a făcut să nu înscriem. Puteam să și pierdem pe final. Am jucat mai bine în 10 oameni, paraxoxal. Per total, dacă facem o analiză, cred că rezultatul este echitabil. Am făcut 4 schimbări la pauză pentru că lucrurile nu au mers bine în prima repriză