Cristiano Ronaldo, hattrick în 32 de minute, în fața lui Răzvan Marin! Mesaj pentru critici

+3 Foto
Cristiano Ronaldo, după golul 3 în Cagliari - Juventus // foto: captură Twitter

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 14 March 2021

Cristiano Ronaldo (36 de ani) a marcat un hat-trick în prima repriză a meciului dintre Cagliari și Juventus, scor final 1-3.

• Răzvan Marin a fost integralist la Cagliari.
  • Pentru Cagliari a înscris Giovanni Simeone, în minutul 61.

Criticat din toate părțile după ultimul meci al „Bătrânei Doamne”, 3-2 cu FC Porto în Liga Campionilor, rezultat care a eliminat-o pe Juve din competiție, Cristiano Ronaldo a răspuns ca un mare campion.

Starul lusitan a înscris de 3 ori în prima parte a duelului din Sardinia, iar Juve a intrat cu un avantaj de 3 goluri la pauză. Mai exact, în 32 de minute, Ronaldo a marcat cu capul (minutul 10), piciorul drept, din penalty (minutul 25) și piciorul stâng (minutul 32).

Cristiano Ronaldo, hat-trick în prima repriză cu Cagliari

Gestul lui Ronaldo după al treilea gol a fost unul sugestiv. CR7 s-a îndreptat spre cea mai apropiată cameră de filmat și a dus mâna la ureche. În mod clar, un mesaj pentru criticii săi, extrem de vocali în ultima perioadă.