FOTO+VIDEO. Gol superb în Dinamo - FC Argeș! Moment de măiestrie în Ștefan cel Mare

+4 Foto
Dinamo a egalat în partida cu FC Argeș după un gol superb reușit de Vlad Achim (31 de ani, mijlocaș central) / Capturi Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 15 martie 2021

Dinamo a egalat la 1 în partida cu FC Argeș după un gol superb reușit de Vlad Achim (31 de ani, mijlocaș central). În final, „câinii” au pierdut, scor 1-2.

Dinamo a fost condusă la pauză de FC Argeș, 0-1, în urma reușitei lui Robert Grecu din minutul 28. „Câinii” au revenit târziu pe tabelă, însă au făcut-o cu stil, Achim fiind autorul unui moment de măiestrie în careul piteștenilor.

Paul Anton l-a găsit cu o centrare expediată din prima pe mijlocaș la 10 metri, acesta a preluat superb cu dreptul chiar de lângă Tofan, pe care l-a ridiculizat, și l-a executat cu stângul pe portarul Greab din apropiere.