Liga Campionilor

Real Madrid s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor după o eroare de Liga 2

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 16 martie 2021

Real Madrid a trecut de Atalanta, 3-1, și s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce învinsese și în tur cu 1-0.

Real Madrid a deschis scorul pe Estadio Alfredo Di Stefano după o eroare uriașă în apărarea Atalantei.

Karim Benzema a deschis scorul după o gafă uriașă

Marco Sportiello, portarul celor de la Atalanta, a comis o eroare uriașă și a degajat greșit, iar mingea a fost interceptată de Luka Modric, care a pătruns în careu și l-a servit pe Karim Benzema. Atacantul francez a înscris fără emoții în minutul 34 și a mărit avantajul Madridului la 2-0 la general.

Au urmat reușitele lui Ramos, din penalty, și Asensio, respectiv Muriel.

Răsfoiește o galerie FOTO de la partida dintre Real Madrid și Atalanta din optimile Ligii Campionilor