Nationala

Tristețe fără margini » Imagini emoționante surprinse de fotoreporterul GSP: „tricolorii”, îmbărbătați de fotbaliștii nemți

+22 Foto
România U21 a remizat cu Germania U21, scor 0-0, și a ratat calificarea în „sferturile” Euro 2021. „Tricolorii” lui Adrian Mutu nu și-au putut ascunde lacrimile.

Articol de Raed Krishan (foto)  —  Tuesday, 30 March 2021

România U21 a remizat cu Germania U21, scor 0-0, și a ratat calificarea în „sferturile” Euro 2021. „Tricolorii” lui Adrian Mutu nu și-au putut ascunde lacrimile și au fost îmbărbătați de adversari.

Eliminarea „tricolorilor mici” de la Euro 2021 este cu atât mai amară, cu cât vine după un parcurs fără eșec. Fluierul final al partidei cu Germania U21 a declanșat, la unison, lacrimile fotbaliștilor români.