Nationala

Viciere de rezultat în Armenia - România! Gazdele au egalat din ofsaid

+25 Foto
Golul de 2-2 din Armenia - România, marcat de Varazdat Haroyan, a venit dintr-o poziție de ofsaid. „Tricolorii” au pierdut în cele din urmă, 2-3.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 31 martie 2021

Armenia - România s-a dovedit un adevărat thriller. După o primă repriză liniștită, lucrurile au căpătat accente dramatice. „Tricolorii” au reușit să întoarcă deficitul de un gol, prin „dubla” lui Cicâldău, din minutele 62 și 72. A urmat un gest necugetat al lui George Pușcaș, pentru care a văzut cartonașul roșu. Din acel minut 78, armenii ne-au presat și au reușit alte două goluri.

Armenia, gol marcat din ofsaid împotriva României

Primul, marcat de fundașul Varazdat Haroyan, de la Astana, a venit dintr-o poziție de ofsaid. Armeanul în vârstă de 28 de ani s-a desprins din marcaj și a reluat cu capul, imparabil chiar și pentru Niță, aflat în zi de grație. Reluările TV au arătat că umărul lui Haroyan era dincolo de linia penultimului apărător „tricolor”. Brigada letonă nu a remarcat însă asta.