Nationala

Dennis Man, cea mai mare notă în Benevento - Parma: „Putea deveni un adevărat erou”

+20 Foto
Dennis Man (22 de ani) a marcat primul gol pentru Parma, în remiza 2-2 cu Benevento, și a fost desemnat cel mai bun fotbalist al „cruciaților”.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 03 aprilie 2021

Dennis Man a înscris un supergol pentru Parma, primul al său în Serie A, care a adus un punct vital în lupta acerbă pentru evitarea retrogradării. În minutul 88, fostul golgeter de la FCSB a restabilit egalitatea printr-un voleu excelent plasat din interiorul careului. Parmalive, site-ul dedicat formației, i-a acordat cea mai mare notă de pe teren, 6,5. Valentin Mihăilă (21 de ani) a fost introdus în minutul 77 și nu a primit notă.

Dennis Man, cel mai bun în Benevento - Parma

„A fost cel mai bun din atacul Parmei, în ciuda unei prime reprize mai degrabă șterse, în care a avut doar o lovitură de cap periculoasă. În partea secundă a intrat mult mai bine, a avut o tentativă din afara careului. Finalul meciului l-a găsit asumându-și multe acțiuni.

A reușit până la urmă să și marcheze, cu un șut frumos, cu piciorul stâng. A salvat-o pe Parma de la încă un eșec. Putea deveni un adevărat erou în prelungiri, când a trecut pe lângă golul de 3-2”, a fost caracterizarea făcută de Parmalive.