FCSB a schimbat liniile la pauza meciului cu Craiova

+13 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 04 April 2021

FCSB a efectuat 3 schimbări la pauza meciului cu CS Universitatea Craiova, după o primă repriză ștearsă, încheiată 0-0.

FCSB nu a creat nimic periculos în primele 45 de minute ale disputei de la Giurgiu. La startul părții secunde, în tentativa de a aduce un plus de energie, Toni Petrea a efectuat 3 modificări. Cum soluțiile pentru ofensivă sunt limitate, reprezentate doar de renegatul Vukusic și puștiul Andrei Istrate, s-a umblat în celalte compartimente.

Înlocuirile nu au adus niciun plus. Craiova și-a creat 3 ocazii importante în primul sfert de oră al reprizei secunde. A ratat și un penalty, în minutul 62, când Vlad a ghicit execuția lui Cicâldău.

FCSB, 3 schimbări la pauza meciului cu CS Universitatea Craiova

• Ovidiu Popescu a părut stors de energie după meciurile de la națională. La pauză, în flancul drept al apărării a apărut Valentin Crețu;
  • Nici cealaltă bandă nu a produs nimic în prima parte. Ionuț Panțîru l-a înlocuit pe Risto Radunovic;
  • La mijlocul terenului a apărut un nou inter dreapta. Ionuț Vînă i-a luat locul lui Răzvan Oaidă.