Note GSP de la 4 la 9 în FCSB - CS Universitatea Craiova! 3 fotbaliști au jucat execrabil

+13 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 04 aprilie 2021

FCSB și CS Universitatea Craiova au remizat, scor 0-0, în derby-ul penultimei etape din sezonul regulat.

CS Universitatea Craiova a fost echipa mai vie timp de 75 de minute. A ratat ocaziile mai importante, lovindu-se de fiecare dată de Andrei Vlad, întors cu un moral excelent de la Europeanul de tineret. Punctul culminant al serii a avut loc în minutul 62, când portarul celor de la FCSB a respins lovitura de pedeapsă executată de Alexandru Cicâldău. Vlad a fost cel mai bun de pe teren la Giurgiu, recompensat în Gazeta Sporturilor cu nota 9!

O prestație excelentă a avut și omologul din poarta Craiovei. Pigliacelli a scos o minge dificilă în final, din postură de 1 vs 1 cu Florin Tănase.

FCSB - Craiova 0-0. Notele GSP

La extrema cealaltă, notați cu 4 apar 3 fotbaliști. De la gazde este fundașul central Andrei Miron, extrem de nesigur, cu multe ezitări. De la Craiova au primit 4 cei doi ratangii, Alexandru Cicâldău și Juan Camara. Spaniolul adus de la Dinamo a irosit două contraatacuri excelente.