Gaz Metan - FC Voluntari 1-1 » Echipele rămân în zona periculoasă a play-out-ului! Clasamentul actualizat

GAZ METAN - VOLUNTARI 1-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 17 aprilie 2021

Gaz Metan Mediaș a remizat pe teren propriu cu FC Voluntari, 1-1, în prima etapă din play-out.

După ocazii ale ambelor echipe, oaspeții au deschis scorul în minutul 25. Ion Gheorghe a executat o lovitură liberă, iar Droppa a deviat mingea în poartă.

În prelungirile primei reprize, Butean a centrat în careu, Valente s-a prăbușit în duel cu Tamaș, iar mingea a ajuns la Morar, care a egalat.

Scorul de la pauză s-a menținut până la final, în ciuda oportunităților uriașe ale ambelor formații, gazdele având inclusiv o bară, prin Chamed.

Pentru Gaz Metan urmează duelul din deplasare, cu Viitorul, iar pentru Voluntari meciul de la Iași, cu Poli.

Sunt nemulţumit, una peste alta, până la urmă e important să nu pierzi, să câştigi puncte, dar ţinând cont că am jucat acasă şi că am avut acele ocazii foarte bune...

În mare, meciul a fost echilibrat, n-a fost spectaculos, n-a fost foarte bun, dar s-a greşit şi de-o parte, şi de cealaltă.

Am marcat, dar, în rest, n-am intrat foarte bine nici din punct de vedere al atitudinii, nici al concentrării, am luat şi gol din fază fixă. Droppa era singur acolo, n-avea marcaj

Mihai Teja, antrenor Gaz Metan, la Telekom Sport

Gaz Metan - Voluntari 1-1, LIVE

Gaz Metan - Voluntari, echipe de start:

GAZ METAN: Pleșca - Yuri, Baco, Horj - Butean, Chamed, De Moura, Deaconu, Velisar - Plumbuitu, Morar
REZERVE: Buzbuchi, Trif, Romeo, Avram, Pambou, Horșia, Oliveira, Valente, Ciocan
ABSENT: Alceus (suspendat)
ANTRENOR: Mihai Teja

FC VOLUNTARI: Rîmniceanu - Balaur, Tamaș, Armaș - I. Costin, I. Gheorghe, Droppa, Ivanov, Briceag - Betancor, Angelov
REZERVE: Lavin, Satli, Achim, Veiga Varzim, Al. Vlad, Da Veiga Lopes, Garba, Pesic, A. Ilie
ANTRENOR: Bogdan Andone

Stadion: Gaz Metan (Mediaş)
Arbitru: Coza Ionuţ (Cernica) / Asistenți: Constantinescu Andrei (Bucureşti) și Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe)