Gafă de proporții la FCSB - Botoșani » Și-a îngropat echipa după o fază de curtea școlii

+6 Foto
Ionuț Panțîru a adus-o în avantaj pe FCSB în meciul cu FC Botoșani, după o gafă imensă comisă de portarul moldovenilor, Eduard Pap.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 18 aprilie 2021

Ionuț Panțîru a adus-o în avantaj pe FCSB în meciul cu FC Botoșani, scor final 2-1, după o gafă imensă comisă de portarul moldovenilor, Eduard Pap.

În minutul 70, la 1-1, Panțîru, intrat pe teren în locul accidentatului Moruțan cu 7 minute înainte, reușea să profite de eroarea a lui Pap.

Eduard Pap, eroare decisivă în FCSB - FC Botoșani

Botoșani a încercat să construiască de pe linia de fund un atac pozițional, Pap i-a pasat lui Rodriguez, care, presat fiind de Tănase, a întors „acasă”.

Panțîru s-a prins de lipsa de idei a moldovenilor, l-a presat pe goalkeeper-ul lui Croitoru, iar acesta a degajat direct în el! Ricoșeu fericit pentru mijlocașul improvizat de Petrea, care a marcat cu poarta goală.