Stranieri

Ce notă a primit Ianis Hagi, la primul meci ca titular la Rangers din aprilie

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 22 aprilie 2021

Ianis Hagi (22 de ani) a evoluat 79 de minute pentru Rangers, în remiza de pe terenul lui St. Johnstone, scor 1-1.

Rangers este deja campioană în Scoția și a mai redus motoarele, dar rămâne neînvinsă după 35 de etape. Steven Gerrard l-a trimis pe Ianis Hagi titular, pentru prima dată în luna aprilie, după 3 meciuri începute din postura de rezervă. Internaționalul român s-a evidențiat doar prin cartonașul galben obținut în minutul 62.

Golul lui Rangers a fost marcat în minutul 55 de Scott Wright, cu un șut frumos, de la marginea careului de 16 metri. Gazdele au egalat la una dintre ultimele acțiuni din meci.

Ianis Hagi, nota 6 în St. Johnstone - Rangers

Ianis Hagi a fost notat cu 6 de publicația The Scotsman, care a notat: „A fost trimis în banda dreapta a unei linii de mijloc cu 4 oameni și nu și-a putut pune amprenta prea mult asupra jocului. Prestația a fost una fără sclipiri, în ciuda faptului că a alergat enorm”.