„S-a răsturnat găleata cu lapte!” » Atmosferă dezolantă la Craiova, după un meci foarte slab

+8 Foto
Academica Clinceni a învins-o pe Craiova, scor 1-0, în runda a 5-a a play-off-ului din Liga 1. Marius Constantin (36 de ani), stoperul oltenilor care a marcat în proprie poartă, și-a prezentat scuzele la final pentru momentul nefericit din minutul 53.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 02 mai 2021

„E o înfrângere dezamăgitoare. Nu pot să-mi explic. Nu putem să spunem că n-am avut prospețime. Am venit cu încredere după victoriile cu FCSB și CFR, dar acum s-a răsturnat găleata cu lapte!

Era o partidă foarte importantă pentru noi. Sunt în van victoriile obținute împotriva contracandidatelor la titlu. Mai sunt 15 puncte puse în joc, totuși. Dacă renunțăm acum, mai bine să plecăm în vacanță.

Trebuie să jucăm până la capăt. Vreau să îmi cer scuze în fața colegilor, a suporterilor și a staff-ului pentru acest autogol”, a declarat Constantin la Telekom Sport.

Nu avem nicio scuză, trebuia să ne adunăm după meciul cu FCSB și să câștigăm. Primul motiv e oboseala, apoi lipsa de inspirație. Nu ne-am creat ocazii. N-au avut nici ei mari situații, dar fotbalul te pedepsește. E o dezamăgire mare. Voiam să legăm 3 victorii la rând, CFR și FCSB se puteau încurca luni