Pierdere imensă pentru FCSB! Accidentarea lui Miron a dat peste cap așezarea tactică

Andrei Miron, fundașul central al lui FCSB, s-a accidentat în minutul 22 al meciului cu CFR Cluj.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 03 mai 2021

Andrei Miron, fundașul central al lui FCSB, s-a accidentat în minutul 22 al meciului cu CFR Cluj, încheiat 1-1.

Aflat în duel cu Billel Omrani, stoperul roș-albaștrilor, având piciorul stâng moale, a fost lovit de atacantul oaspeților, involuntar și fără intensitate, însă suficient pentru a-i provoca o accidentare urâtă.

Miron a călcat groaznic, și-a răsucit glezna (foto) și nu a mai putut continua partida decât până în minutul 35.

Locul său în centrul defensivei a fost luat de către Ovidiu Popescu, omul bun la toate din efectivul bucureștenilor. La mijloc, Toni Petrea i-a introdus pe Răzvan Oaidă (i-a luat locul în teren lui Ov. Popescu) și Adrian Șut, cel care l-a schimbat pe Andrei Miron.

Analiza lui Adrian Porumboiu după derby-ul FCSB - CFR Cluj 1-1