Adrian Șut nu trebuia să joace în FCSB - CFR Cluj! De ce a fost introdus în prima repriză

Adrian Șut (22 de ani) a fost forțat în derby-ul dintre FCSB și CFR Cluj, în ciuda unor probleme medicale. Închizătorul a intrat în minutul 35, în locul lui Gabriel Simion (22 de ani).

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 03 mai 2021

Adrian Șut (22 de ani) a fost forțat în derby-ul dintre FCSB și CFR Cluj, scor final 1-1, în ciuda unor probleme medicale. Închizătorul a intrat în minutul 35, în locul lui Gabriel Simion (22 de ani).

Apariția lui Gabriel Simion în echipa de start a părut surprinzătoare. Mijlocașul central nu mai fusese titular la prima echipă, într-un meci de campionat, de pe 7 februarie, de la un eșec 0-1 cu Clinceni. Motivul apariției lui l-au reprezentat problemele pe care Adrian Șut, titularul din fața defensivei, le are la menisc.

Toni Petrea a riscat cu Adrian Șut

Gabriel Simion a avut o prestație ezitantă în prima jumătate de oră. A fost depășit în câteva momente și a văzut cartonașul galben în minutul 22. Pentru a nu risca o eventuală eliminare, în minutul 35 a fost înlocuit cu Adrian Șut.