„A adormit puțin” » Becali s-a luat de un jucător, după Botoșani - FCSB + Despre cine spune că e exponențial pentru echipa sa

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 07 mai 2021

Gigi Becali, patronul FCSB, a vorbit după victoria echipei sale la Botoșani, 3-1, și a analizat o parte dintre jucătorii folosiți de Toni Petrea.

Omul de afaceri l-a luat la rost pe Dragoș Nedelcu și a explicat de ce mijlocașul a fost schimbat după doar 33 de minute. În plus, acesta a subliniat din nou importanța pe care mijlocașul Ovidiu Popescu o are la FCSB.

„Nedelcu a fost prea lent! A adormit putin la primul gol. L-a schimbat antrenorul pentru că asta era intenția lui, să joace 30 de minute și apoi să vadă dacă joacă o repriză, apoi să vadă dacă poate juca tot meciul.

Ovidiu Popescu este exponențial pentru noi, ca Olaru, dar el nu poate să dea gol. Buziuc, săracul, nu a mai jucat demult. Nu are ritm de joc pentru că a venit după accidentare”, a declarat Gigi Becali, potrivit digisport.ro.

4a fost nota primită de Nedelcu din partea GSP după FC Botoșani - FCSB

VIDEO Valeriu Iftime, patronul celor de la FC Botoșani, supărat pe arbitraj după partida pierdută cu FCSB