OUT până la finalul campionatului! Veste teribilă pentru FCSB

Andrei Miron (26 de ani, fundaș central) are șanse infime să mai joace în acest sezon pentru FCSB.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 13 mai 2021

Accidentat la gleznă în meciul cu CFR Cluj (1-1), Miron va reveni la FCSB abia în luna iulie, informează digisport.ro

De altfel, Andrei Miron a lipsit trupei lui Petrea în partidele cu FC Botoșani (3-1) și Academica Clinceni (2-2). În cele două confruntări, Iulian Cristea și Haruț au făcut echipă în centrul defensivei, așa cum probabil se va întâmpla până la sfârșitul play-off-ului.

33 de partidea bifat Miron pentru FCSB în actuala stagiune (0 goluri)

FCSB, programul până la finalul sezonului

• Sepsi (d)
  • Craiova (a)
  • CFR Cluj (d)

Andrei Miron, accidentare urâtă în FCSB - CFR Cluj

Andrei Miron s-a accidentat în minutul 22 al meciului cu CFR Cluj din urmă cu 3 etape, încheiat 1-1.

Aflat în duel cu Billel Omrani, stoperul roș-albaștrilor, având piciorul stâng moale, a fost lovit de atacantul oaspeților, involuntar și fără intensitate, însă suficient pentru a-i provoca o accidentare urâtă.

Miron a călcat groaznic, și-a răsucit glezna (foto jos) și nu a mai putut continua partida decât până în minutul 35. Locul său în centrul defensivei a fost luat de către Ovidiu Popescu, omul bun la toate din efectivul bucureștenilor.

Florin Manea: „Olimpiu Moruțan nu are oferte, cele spuse de Florin Vulturar sunt inventate”