Ar fi meritat stadionul plin! Gol de generic în CS U Craiova - CFR Cluj + marcatorul a ieșit în lacrimi de pe teren!

+8 Foto
În minutul 11 al meciului CS Universitatea Craiova - CFR Cluj (derby-ul rundei #8 din play-off), Ștefan Baiaram a reușit un gol fantastic.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 15 May 2021

La scorul de 1-0 pentru „feroviari” (Adi Păun deschisese scorul în minutul 5), Baiaram - 18 ani, extremă stânga - a restabilit egalitatea cu o execuție de autor, de la distanță.

CS U Craiova - CFR Cluj » Ștefan Baiaram a reușit o superexecuție

Baiaram a primit mingea de la Nistor, s-a întors de lângă Susic și Costache și n-a stat pe gânduri. Cu interiorul, și-a încercat norocul de la 20 metri. Grzegorz Sandomierski, goalkeeper-ul oaspeților, nu a putut interveni.

• Sursă foto: capturi TV @Look Sport

Baiaram nu a rezistat pe teren decât 39 de minute, când, din cauza unor probleme la gleznă, a fost înlocuit cu Juan Camara. Fotbalistul oltenilor a părăsit gazonul cu lacrimi în ochi.

2 goluriavea Baiaram pentru Craiova în actuala stagiune (32 de meciuri)