Critici pentru olteni după prestația din derby-ul cu CFR: „Craiova arată ca o echipă care nu merită să fie pe podium”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 16 mai 2021

După eșecul contra lui CFR Cluj, 1-3, CS Universitatea Craiova a fost criticată pentru jocul prestat teren propriu.

Fostul internațional Ioan Ovidiu Sabău și Mirel Albon, fostul selecționer al naționalei de fotbal feminin, au analizat meciul și s-au declarat dezamăgiți de modul în care au jucat eleviil lui Marinos Ouzounidis.

Craiova, criticată după meciul cu CFR Cluj

„Prima repriză a fost una echilibrată, dar în a doua a fost ceva bizar! Craiova nu a ieşit bine de la cabine. Mă aşteptam să arate mult mai bine. Oltenii veneau după patru meciuri fără victorie şi erau motivați să nu piardă locul 3.

Chiar şi în prima repriză CFR a fost mai bună, iar Păun e omul meciului. A făcut un meci extraordinar”, a spus Sabău, la Look Sport+.

„Craiova nu a arătat că se poate lupta de la egal la egal cu CFR! Diferenţa putea să fie şi mai mare.

Au fost minute bune în care Craiova nu a pus nicio problemă. Arată ca o echipă ce nu merită podiumul!”, a spus și Mirel Albon pentru sursa citată

VIDEO Marius Bilașco: „Meciul cu Botoșani o să fie mai greu”