"Dă-l afară pe Fabbiani!"

Articol de Cătălin Popescu  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Mijlocaşul a fost exasperat de faptul că atacantul argentinian a pierdut toate mingile în prima repriză şi a cerut să nu-l mai vadă pe teren.

În minutul 30, după ce Fabbiani a pierdut o minge, Trică a venit nervos înspre propria bancă de rezerve şi i-a urlat tehnicianului lui CFR: "Nea Ando, dă-l afară! Scoate-l că e praf, pierde toate mingile!". Andone n-a avut nici o replică pentru Trică, însă imediat i-a spus lui Dubarbier să iasă la încălzire.

Pe întreaga durată a primei reprize, "principalul" oaspeţilor a fost nemulţumit de prestaţia atacantului argentinian, căruia i-a reproşat aproape la fiecare fază rezolvările pe care acesta le găsea. Fabbiani n-a marcat pentru CFR în ultimele 8 etape de campionat, ultima reuşită datînd din 23 februarie, de la victoria cu U Craiova (4-1). În schimb, el a adunat deja 9 cartonaşe galbene. Pînă la final el va fi suspendat după fiecare avertisment pe care îl va încasa.

2,2 milioane de euro a costat Fabbiani, record pentru achiziţiile realizate de echipele din Liga I