Adrian Mititelu Jr., reacție după eșecul suferit de Adrian Mutu la debut: „Am discutat și cu tata, i-am spus cum s-a mișcat echipa”

+22 Foto
FCU Craiova 1948 a pierdut primul meci amical din mandatul lui Adrian Mutu, scor 1-2. Adrian Mititelu Jr. a fost mulțumit de prestația echipei și anunță noi transferuri în zilele următoare.

Articol de Vlad Nedelea, Bogdan Sorocan (video)  —  Saturday, 26 June 2021

„A fost un joc bun, am jucat împotriva locului 4 din Croația. Am condus până în minutul 80. Chiar îmi place cum se mișcă echipa. Am avut doar o săptămână de pregătire fizică, ne mișcăm chiar ok.

Asamoah este un jucător bun, să vedem cum va evolua în Liga 1. O să mai vină 3-4 jucători și atunci vom avea un lot complet și competitiv. Cu siguranță o să vină, sunt negocieri intense de o lună. Nu e ușor să luăm jucători buni din Europa.

Marți vine un mijlocaș lateral cu experiență, apoi doi atacanți. Mi-a plăcut de portarul ăsta austriac (n.r.  Armin Gremsl), acum să vedem. Mai sunt câteva meciuri amicale. În timpul meciului am discutat și cu tata, cu anumiți impresari. Le-am transmis cum a evoluat echipa. Tata e ok, e puternic”, a spus Adrian Mititelu, după eșecul cu Hajduk Split.

VIDEO Adrian Mititelu Jr. după amicalul pierdut cu Hajduk: „E un rezultat decent având în vedere adversarul”

>

Sunt mulțumit de cum am jucat, mai ales că sunt mulți jucători noi, un staff nou. Este foarte bine cu el pe bancă, încercăm să punem toate lucrurile la punct. Nu am apucat să vorbim cu dânsul după meci. La pauză ne-a zis să o ținem tot așa, pentru că e foarte bine.

Încercăm să ne pregătim și să avem rezultate în Liga 1. Vom juca fiecare meci la victorie, vrem să câștigăm tot! Sigur, eu cred că avem puterea de a intra în play-off fără probleme