FCSB, victorie la scor în primul amical al verii » Multe fețe noi în echipa lui Todoran

+40 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 30 June 2021

FCSB a câștigat clar meciul amical cu Viitorul Pandurii Tg. Jiu, scor 5-1. Au debutat 3 dintre jucătorii recent transferați de roș-albaștri: Cordea, Vucur și Alexandru Crețu.

Pentru FCSB au punctat Ionuț Vînă (minutul 25), Alexandru Musi (28), Florin Tănase (46), Ianis Stoica (57) și Octavian Popescu (64), în timp ce gorjenii au înscris golul consolării prin Paul Mitrică, în minutul 40.

FCSB, victorie la scor în amicalul cu Viitorul Pandurii Tg. Jiu

Dinu Todoran a utilizat două formule distincte în cele două părți. Andrei Cordea, de meserie mijlocaș ofensiv, a jucat fundaș stânga la debutul în roș-albastru!

Andrei Vlad -  V. Crețu, Haruț, Vucur, Cordea - Vînă, Simion, Olaru- Niță, Fl. Tănase, Musi.

În a doua repriză, FCSB a utilizat următoarea formație:
Straton - Pantea, Cristea, Al. Crețu, Radunovic - Moruțan, Perianu, Oaidă - Oct. Popescu, Stoica, Dumitru.

De la FCSB nu au jucat Ștefan Târnovanu, Ovidiu Popescu, Dragoș Nedelcu, Andrei Miron, Ionuț Panțîru, Adrian Șut, Robert Ion, Ovidiu Horșia, Andrei Istrate, Zdenek Ondrasek și Florinel Coman.

FCSB va disputa al doilea amical al verii cu Concordia Chiajna. Meciul va avea loc joi, 1 iulie, de la ora 17:30.